niedziela, 14 kwietnia 2013

Bananowo-czekoladowy koktajl proteinowy!

Z serii moich dań średnio dietetycznych :). Lubię koktajle na wiele sposobów, zaraz zacznie się sezon na świeże owoce więc będzie można poszaleć ! Jednak jest jak jest wiosna słabo tupta do nas, może tak jak ja przeholowała z jedzeniem zimą i siły nie ma :P. Tak, siak czy owak koktajl można zrobić każdą pora roku, smak jest kremowy i jedwabisty  i ma to co kochamy najbardziej  CZEKOLADĘ !

Zawartość zielonego rondla:
  • pół banana
  • kubek jogurtu
  • pół serka wiejskiego light
  • mleko 1,5 %
  • łyżeczka kakao
Składniki na jedną porcję. Ja lubię mniej słodki, ale można dosłodzić jak ktoś lubi, proponowałabym miodem.  Koktajl jest fajna odmianą spożywania białego sera. Zamiast serka wiejskiego można dodać po prostu twaróg, gęstość i konsystencję  regulujemy ilością mleka jeżeli wolimy płynniejszy dodajemy więcej np ł szklanki jeżeli bardziej gęsty i kremowy mniej. Również kaloryczność możemy regulować użytymi składnikami:twaróg chudy, tłusty, półtłusty, jogurt odtłuszczony czy zwykły ...  Składniki jasne miksujemy blenderem lub innym urządzeniem ( ja uwielbiam robić w termomiksie ze względu na idealnie jedwabistą konsystencję)  połowę wlewamy do szklanki do drugiej połowy dodajemy kakao i miksujemy wlewamy do szklanki tworząc smakowite warstwy :)
Koktajl posypujemy wiórkami gorzkiej czekolady co by miał smak i wygląd odpowiedni ! Moim wypróbowanym sposobem idealny na śniadanie przed pracą szybki i pożywny, szczególnie dla takich jak ja co do śniadania muszą się zmuszać :) !


 Całuski, cukiereczki, ciasteczka
Wasza I. 

1 komentarz: